vop
27 اسفند 1401 - 13:49

ایجاد سامانه اینترنتی اسکان اضطراری زائران حرم مطهر رضوی

مشهد ـ معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس از طراحی و اجرای سامانه اسکان اضطراری برای زائران حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلیل بامشکی در خصوص موضوع اسکان زائرین نوروزی اظهار کرد: همه ساله مشهد، به یمن وجود حرم مطهر رضوی میزبان زائرین بسیاری است که هر یک از اقصی‌نقاط کشور و کشورهای مختلف به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند.

معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس افزود: یکی از مشکلات و چالش‌های اساسی مشهد در پذیرایی از زائرین بحث اسکان آنهاست. شهرداری مشهد به عنوان پشتیبان حوزه اسکان بحث اسکان اضطراری را به منظور خدمت به زائرین امام هشتم (ع) را در دستورکار داشته و ۴۲ محل اعم از کمپ‌ها و سالن‌های مدیریت بحران را در مناطق مختلف بدین منظور آماده سازی کرده است.

وی گفت: یکی از نکاتی حائز اهمیت در موضوع اسکان، بحث اطلاع رسانی و معرفی این فضاها به زائرین است. از این رو شهرداری مشهد به منظور تسهیل اسکان زائرین سامانه eskan.mashhad.ir را طراحی نموده است.

بامشکی افزود: زائرین جهت ثبت‌نام اسکان اضطراری می‌توانند به سامانه مذکور مراجعه کنند. در نخستین صفحه از این سامانه اطلاعات کلی اعم از نحوه ثبت‌نام، مراکز اسکان، قوانین و مقررات و … جای‌گذاری شده است.

معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: در سامانه اسکان پس از مشاهده ظرفیت هر مرکز اسکان می‌توان برای حضور ثبت‌نام کرد. در این سامانه موقعیت فعلی فرد شناسایی و نزدیک‌ترین محل اسکان معرفی می‌گردد. با ورود به قسمت نقشه همراه من نیز می‌توان برای رسیدن به مرکز مورد نظر مسیریابی کرد.

وی با اشاره به سایر امکانات سامانه اسکان، خاطر نشان کرد: افراد پس از ورود به این سامانه با استفاده از نقشه همراه من به اماکن تاریخی مشهد، بقاع متبرکه، بوستان‌های سطح شهر، پایگاه راهنمای زائر، درمانگاه، مساجد و هتل‌ها و مراکز اقامتی دسترسی خواهند داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1098965