vop
25 اسفند 1401 - 16:54

صدور بیش از ۱۱۷ مجوز برای تولید فیلم/‏هیچ‬ فیلمی توقیف نشده است

مشهد ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال بیش از ۱۱۷ مجوز برای تولید فیلم در کشور صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح پردیس سینمایی مهر کوهسنگی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال بیش از ۱۱۷ مجوز برای تولید فیلم در کشور صادر شده است، در جشنواره فیلم فجر برای نخستین بار در حوزه داوری مجبور شدیم به جای ۲۲ فیلم، ۲۴ فیلم را به منظور ارتقای کیفی به بخش داوری برسانیم، ۱۱ فیلم اولی نیز در این جشنواره به نمایش درآمد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلمهای خوبی هم برای نوروز امسال در نظر گرفته شده است، بخشی از این فیلمها از رسانه ملی پخش می‌شود که در این راستا شاهد شکوفایی و رونق جدی در حوزه فرهنگ و هنر برای سال آینده خواهیم بود.

اسماعیلی در خصوص ممنوع الخروج شدن بازیگران بدون اطلاع خود آنها بیان کرد: این موضوع بحث قضائی دارد که روندهای آن طی شده و ما هم اعلام آمادگی کرده ایم، کما اینکه مشکل برخی از هنرمندان در این زمینه با پیگیری‌ها حل و سو تفاهم‌ها برطرف شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توقیف اکران فیلم نیز بیان کرد: هیچ فیلمی توقیف نشده است، همه فیلمهایی که از دوره قبل مانده بودند با همکاری عواملشان به مرحله نمایش رسیده اند.

وی اظهار کرد: این در حالی است که برخی از فیلمها قبل از اینکه در شورای نمایش مطرح و بررسی شوند، در جشنواره‌ها به نمایش درآمدند اما این مربوط به دوره قبل است، در دوره جدید هیچ فیلمی در جشنواره به نمایش درنخواهد آمد مگر اینکه شورای نمایش از قبل مجوز آن را صادر کرده باشد، لذا براین اساس هیچ فیلمی توقیف نشده است.

اسماعیلی بیان کرد: برخی فیلمها نیز به سبب مشکلاتی که از قبل داشتند وارد چرخه بررسی برای دریافت مجوز نشده اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096349