vop
23 دی 1401 - 17:59

مصادره سخنان رهبری از سوی برخی سیاسیون

مشهد ـ آیت‌الله علم‌الهدی گفت: عده‌ای از سیاسیون که دین را از سیاست کنار می‌گذارند و یا گرایشات دینی‌شان ضعیف است، هر فرمایش رهبری را به نفع خودشان مصادره می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به آیه ۲۱۷ سوره مبارکه بقره، اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه شریفه معیار عداوت و دشمنی دشمنان انقلاب و اسلام را برای ما مشخص کرده است.

وی با بیان این‌که انقلاب مقدس اسلامی ما با مبارزه با دشمنان خدا آغاز شد، ادامه داد: انگیزه کسانی که در این انقلاب پشت سر امام حرکت کردند، تنها دین خدا بود و دشمن متوجه شد که حمایت مردم از انقلاب و پشتیبانی مردم از حرکت امام راحل به‌خاطر دینشان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، رمز شکست دشمن در طول انقلاب اسلامی را دینداری مردم دانست و افزود: مردم برای حفظ دین خود در مقابل دشمن ایستادند، جوان خود را تقدیم اسلام کردند بر همه مشکلات معیشتی و اقتصادی که دشمن برایشان آنان وارد کرده صبر می‌کنند زیرا پای دین خود ایستادند.

توهین به ولایت ناشی از ناکامی دشمن است

وی با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به مقام ولایت، خاطرنشان کرد: این جنگ تا زمانی که مردم پای دین ایستادید، ادامه و اقدامی که دشمن در اهانت به مقام معظم رهبری و ولی فقیه انجام داد، ناشی از ضعف و ناکامی دشمن در حرکت‌های اخیر بود.

آیت‌الله علم‌الهدی با استناد به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان، گفت: دیروز رهبری فرمودند که «طرح دشمن جامع بود اما محاسبه‌اش اشتباه بود»، آنان حساب کردند که نظام از بین رفته و مردم پای این نظام نمی‌ایستند اما در عین حال با همه هزینه‌های کلانی که متحمل شد، شکست خورد و مفتضح شد.

وی با تأکید بر این‌که دشمنِ شکست خورده به فحاشی به مقام ولایت متوسل شده است، ابراز کرد: دشمن می‌داند عمود خیمه نظام اسلامی، ولایت و رهبری است و اگر مردم از اطراف این عمود کنار بروند، خیمه سقوط می‌کند پس تا جایی با مردم می‌جنگد که این عمود پابرجاست.

هرچه از دینداری عقب‌نشین کنیم، دشمن پیش می‌آید

امام جمعه مشهد مقدس، دین‌داری و ولایت‌مداری مردم را علت تداوم دشمنیِ دشمن دانست و گفت: اگر عقب‌نشینی کنیم، دشمن پیش می‌آیدپس باید هوشیار باشیم که در هر بُعد از دین هرچقدر عقب بنشینیم، به همان مقدار دشمن پیروز شده و بر ما مسلط شده است.

وی، مسئله عفاف و حجاب را هدف امروز دشمن در عقب راندن جامعه از مواضع دینی عنوان کرد و افزود: اگر مسئله حجاب به همین شکل ادامه پیدا کند که عده‌ای مزدور دشمن روسری از سر برداشتند، بخواهند کارشان را پیش ببرند، پیشرفت دشمن و عقب‌نشینی از دین است که عقب‌نشینی از دین دشمن را پیروز می‌کند.

مصادره سخنان رهبری از سوی برخی سیاسیون

آیت‌الله علم‌الهدی به عملکرد برخی سیاسیون در دین‌زدایی از سیاست انتقاد کرد و تأکید کرد: متأسفانه عده‌ای که یا در سیاست آنقدر خودشان را سیاست‌مدار می‌دانند که دین را از سیاست کنار می‌گذارند و یا از ابتدا گرایشات دینی‌شان ضعیف بوده، هر فرمایش رهبری را به نفع خودشان مصادره می‌کنند و حرف خود را می‌زنند.

وی ادامه داد: رهبری فرمودند «کسانی که در حجاب ضعیف هستند را بی‌دین و ضد انقلاب نگیرید»، اگر بنا شد با یک گناهی که یک خانم بدحجاب انجام می‌دهد، بگوییم «بی‌دین» و او را از جامعه دینی جدا کنیم یا بگوییم «ضد انقلاب» و از جامعه انقلابی جدا کنیم، در زمین دشمن و به نفع دشمن بازی کردیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که مقام معظم رهبری فرمودند این کار را انجام ندهید اما نگفتند نهی از منکر نیز نکنید، تصریح کرد: رهبری تأکید دارند مسئله عفاف و حجاب در ردیف سایر مسائل نیست و از همه مهم‌تر است، در بیان دیگر فرمودند «اگر در مسئله حجاب در این کشور تسامح شود، ایران از همه کشورهای دنیا بدتر خواهد شد»، فرمودند شما کاری نکنید که بی‌حجابی و بی‌عفتی در کشور جوری رواج پیدا کند که متدینین در برابر نظام بی‌تفاوت شوند.

خطر تسامح مسئولان نسبت به دین

وی با بیان این‌که اگر مسئولان نظام نسبت به دین تسامح داشته باشند، متدینین در برابر نظام بی‌تفاوت می‌شوند، متذکر شد: برای اینکه در عرصه مقابله با دشمن بایستیم و عقب‌نشینی نکنیم، چند مطالبه و خواسته از سوی برخی دغدغه‌مندان مسئله فرهنگ اسلام و عفاف و حجاب مطرح شده که آنان را بیان می‌کنم.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: مردم خواستار عدم استفاده صداوسیما و صاحبان رسانه از برخی عناصر فاسد و آلوده در هنرمندان سلبریتی‌ها هستند تا از آنان مرجع‌سازی نشود، علاوه بر آن، خواستار توجه به محتوای فضای مجازی و تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی هستند.

وی، مقابله با هنرمندانی که هم‌سو با براندازان حرکت کردند را مطالبه مردم از برگزار کنندگان جشنواره فجر عنوان کرد و افزود: طبق قانون حجاب، وزارت صمت موظف است از تولید پوشاک غیرشرعی و غیر عفیفانه جلوگری کند و جامعه را از نظر پوشش حجاب تأمین کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که در مملکت ما هنر، علم و مردم در همه اصناف و مشاغل ارزشمند هستند، یادآور شد: آنچه مسلم است این است که مردم ما در رأس همه خواسته‌هایشان «دین‌خواهی» است، در برابر دشمن نیز با همه داشته‌های خود پای دین ایستادند، می‌جنگند و مبارزه می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 974927